Vše Vše Praxe

Osvědčený postup: systém dělicích stěn pro kanceláře

Cílem švýcarské společnosti je posunout pronájem kanceláří na novou úroveň. © Längle Glas GmbH © Längle Glas GmbH

#PRAXE | V areálu společnosti Loacker Recycling v Götzisu stojí nové sídlo společnosti. Působivá budova byla ve své základní čisté podobě navržena a uvedena do života architektonickou kanceláří Wolfgang Ritsch. Čtyři samostatná eliptická tělesa s využitelnou plochou 4 450 m² tvoří čtyři patra stavby. Osy tří nejrozlehlejších pater jsou mírně odsazené - takže se setkávají pdo různými úhly a při pohledu zvenčí a shora mají nekonvenční dynamický tvar.

V přízemí je vstupní prostor s výstavními a zasedacími místnostmi, školicí místností a nezbytnými sanitárními a technickými místnostmi, nechybí ani krytá parkovací plocha. V horních patrech jsou umístěny kancelářské prostory, víceúčelové místnosti, obecné prostory a komunikační zóny, i nezbytné sanitární a sociální místnosti. V nejvyšším patře, v nejmenší elipse, je víceúčelová hala, archiv a přístup na prostornou střešní terasu. Vnější koncept střídání eliptických tvarů hravě pokračuje v také interiéru. Všestranný systém skleněných dělicích příček Längle AL-Office XL je díky své vysoké flexibilitě snadný a hravý. Díky využití materiálu s nejvyšší průhledností jsou kancelářské prostory světlé a vypadají přátelsky. Různě uspořádané půlkruhové tvary odrážejí plynulý charakter vnějšího eliptického designu. Interiér kanceláře vám znovu a znovu - v závislosti na úhlu pohledu – nabízí vzrušující perspektivy.


Testovaná zvuková izolace

Spolehlivá zvuková izolace byla důležitým požadavkem při vývoji systému Loacker. V tomto projektu byla použita vrstvená ochranná skla s SI fólií. Systém AL-Office XL však lze použít také pro dvouplášťovou verzi s izolačním sklem. Hodnota zvukové izolace závisí na mnoha faktorech, jako je typ a tloušťka skla, napojení na konstrukci a optimální utěsnění dutin. Systém Längle byl testován jako kompletní systém a může dosáhnout hodnoty zvukové izolace až 42 dB (R’w).
AL-Office XL je profil rámu pro zasklívání za sucha splňující nejvyšší požadavky na zvukovou izolaci. Běžné typy závěsů a zámků dveří lze použít bez vrtání nebo frézování, proto je výška křídla dveří zcela volně nastavitelná. Ve srovnání s utěsněnými U-profily je doba instalace enormně zkrácena.
Další příklad „osvědčeného postupu“ je v srdci Basileje. Ještě před několika lety tam na Barfüßerplatz 3 každý den otevíral své brány italský módní dům. Po uzavření stála budova v historickém centru Basileje dlouho prázdná. Interiér třípodlažní budovy se nyní proměnil v dům plný interakcí a setkání architektů Riedl v Mollis. Společnost FlexOffice je považována za vizionáře a spolutvůrce změny v novém světě a zde našla ideální umístění své centrály.


Požadavky

Cílem FlexOffice je posunout pronajímání kanceláří na novou úroveň. Nabídka rostoucí společnosti znamená špičkovou infrastrukturu, inspirativní komunitu a všestranné kancelářské služby. Hlavním cílem je faktor pohodlí zaměstnance v kanceláři. Stefan Gschwind, projektový manažer ve společnosti Demenga Glas AG: „Proto bylo důležité vyvinout nejmodernější kancelář, kde všechno ladí. My ve společnosti Demenga Glas AG jsme byli pověřeni instalací děliScích stěn, které jsme realizovali pomocí vysoce variabilního systému AL-OFFICE NY od Längle Glas-System. Flexibilní rozdělení skleněných ploch, stejně jako velké množství možných dveřních systémů a výplní panelů, byly rozhodujícími vlastnostmi loftových dělicích příček, která na klienta udělala dojem.“


Provedení a styl

Průmyslový vzhled příček vyplývá ze souhry skla se svislými a vodorovnými profily. Již několik let si tento nadčasový styl stále více nachází cestu zpět do centra moderní architektury. U FlexOffice bylo pro dělicí stěny použito vrstvené bezpečnostní sklo z drátěného skla, které dále zdůrazňuje loftový charakter. S flexibilním systémem oddílů AL-Office NY lze využít maximální rozsah možností. Na rozdíl od jiných systémů nejsou profily přilepeny ke sklu. Místo toho je dělení provedeno konstrukcí post-and-beam, kterou lze nainstalovat mnohem čistěji než lepené řešení. V závislosti na požadavcích na zvukovou izolaci je možné použít skla o celkové tloušťce 8 až 28 mm.
Kromě skla lze využít také velké množství panelů z různých materiálů, například ve spodním patře budovy v Basileji byly použity dřevěné panely s antracitově šedým povrchem. Požadavky na design dveří nejsou téměř nijak omezeny. Celoskleněné otočné dveře mají vysokou úroveň průhlednosti a vytvářejí velmi otevřený prostor. Tento efekt lze obdivovat v konferenčních místnostech, které zvou ke konstruktivní schůzce. V kancelářských prostorách byl kladen důraz na větší soukromí a lepší zvukově-izolační vlastnosti.

WEBKATALOG: Více informací!

( )