Vše Vše Praxe

Hilber Vans - svoboda na čtyřech kolech

Svoboda na čtyřech kolech je stále populárnější. © Hilber Vans

#PRAXE | Solidní vzdělání, mezinárodní zaměstnání s dobrým výdělkem a odpovědností za projekty, jistota velké tradiční společnosti a pravidelná pracovní doba – to vše Ronald Bruckschwaiger opustil. V hloubi duše měl tento Dolnorakušan potřebu obohatit svůj život o něco velkého. A nezůstalo jen u slov! Od té doby určuje jeho každodenní život vášeň – a to s úspěchem.

Před mnoha lety se v jeho mysli usadila myšlenka na obytný vůz a už ho neopustila – dokud si nepořídil svůj první Ford Transit. A to byl začátek úspěšného příběhu. Krátkodobé nebo dlouhodobé mobilní bydlení přináší řadu radostí. Kromě nádherných výletů na osamělá místa objevil Ronald zábavu při stavbě takových vozidel a začal doma realizovat svůj první návrh interiéru. Na začátku ještě souběžně s jeho hlavním zaměstnáním. Tvůrčí proces vytváření něčeho kreativního vlastníma rukama byl a je pro něj dokonalou realizací, která mu v jeho předchozím zaměstnání chyběla.

Čas rozhodnutí

Se zahájením dalšího vzdělávání „MBA v oboru General Management“ a související studijní cestou do Silicon Valley si vyzkoušel svobodu samostatné výdělečné činnosti. Avšak žádost o zkrácení pracovní doby v zaměstnání, aby se mohl začít věnovat vedlejší činnosti, jeho zaměstnavatel neschválil. Na konci roku 2019 tedy učinil odvážné rozhodnutí skončit a jít za svým snem – pak ale přišla pandemie. Překonání překážek, víra ve vlastní sny a snaha proměnit je v realitu je nezbytnou součástí samostatného podnikání. Na začátku roku 2020 tak bojoval nejen s pandemií, ale také s nemalým množstvím byrokratických problémů.

One-Man-Show

Problémy, které se mu nakonec po dlouhých tahanicích podařilo vyřešit. Jeho Mercedes Sprinter, který byl mezitím přestavěn, sloužil jako předváděcí vůz a reklamní nosič na veletrhu Caravan Fair na podzim 2019. Ronald nedělá žádné kompromisy v oblasti designu, pohodlí a funkčnosti. Jeho zákazníkům se to líbí a realizuje tak nápady a přání na nejvyšší úrovni s působivým vzhledem. Jak vysvětluje v rozhovoru, kreativitě a přáním se meze nekladou. Od sprch a rozkládacích stolků až po televize, solární panely a otočná sedadla. Jeho zákazníci přicházejí s vlastním užitkovým vozem – vybavení interiéru je pak součástí zakázky. Na dodávce, která se po přestavbě stane malým osobním rájem, pracuje v závislosti na rozsahu tři týdny až tři měsíce. „Jednoduše jsem chtěl mít svůj koníček za povolání a vytvořit a vybudovat něco vlastního. S rychle rostoucí poptávkou se prostor na jeho domácí farmě stal příliš malým a bylo načase hledat jiné místo k podnikání. Naštěstí na podzim 2020 se naskytla příležitost pronajmout si Hilber Vans ve spřátelené „svo living“ truhlářské dílně v Hörschingu. Máme toho hodně společného a vzájemně se motivujeme. Tato spojení se vyplácejí a jsou pro mě velmi cenná. Oba bratři, Daniel a Dominik Svobodovi, mi kromě osobního přístupu pomáhají s vnitřním vybavením a tesařskými pracemi“, vysvětluje v rozhovoru ambiciózní Dolnorakušan. Během několika měsíců se v komunitě objevila zpráva o jeho aktivitách. V současnosti se mu nedaří uspokojit všechny poptávky a již přemýšlí o dalších krocích k expanzi, pro které také hledá potenciální investory. Přejeme hodně úspěchů!

 

VÍCE INFORMACÍ:

https://www.hilber-vans.com/

https://svo-living.com/

( )