Vše Vše Praxe

Selfness & Wellness

Prostředí hotelu Freigold nabízí elegantní interiéry od firmy Andexlinger a Josefa Weixlbaumera. © Freigold/Raffael Portugal

#PRAXE | Hotel Freigold ve Freistadtu je jiný. Není to jenom wellness hotel, pohyb a život tu na člověka dýchá na každém rohu. Samozřejmě, že ani interiér neměl být fádní. Takže byli na pokoje, wellness prostory, restauraci, relaxační prostory, bary nebo sauny najati kreativní specialisté: Truhlářství Andexlinger a Josef Weixlbaumer se svou prací postarala o naprosto mimořádný dojem.

Aktivní pobyt v hotelu Freigold začíná už při check-inu dobrovolnými dřepy, pokračuje speciálním seznamem věcí, které by člověk měl v životě udělat, přes sdílené pokrmy při večerním menu až po výzvu s 10 smajlíky. Člověk zde je aktivnější než jindy, vřele se doporučuje digitální detox. Prostředí pro zcela mimořádnou výpravu do interiéru, během které člověk může i opustit svou komfortní zónu, vytváří elegantní zařízení interiéru od firmy Andexlinger a Josef Weixlbaumer. Oběma truhlářstvím vděčí Freigold za mimořádně kvalitní vzhled.

Inspirace se snoubí s řemeslem

Tým z truhlářství Andexlinger zařídil nábytkem 108 pokojů včetně koupelen a dále wellness prostory s masážními místnostmi a také recepci, lobby a bar. Stavební práce trvaly téměř 20 měsíců, byly dokončeny v srpnu 2023, 4. září pak proběhlo slavnostní otevření. Firma Andexlinger, která spojuje umění a řemeslo, inovaci a tradici, je na projekt mimořádně hrdá, říká jednatel Alexander Rauch: „Naše pozornost je zaměřená na čistý design a ušlechtilé povrchy, vybrané materiály a vysoce kvalitní zpracování. Pořízení všech potřebných surovin pro výrobu, které si přáli investoři, a dále nakupovaných dílů a obchodního zboží, aby se výroba a montáž zkoordinovaly tak, aby bylo možné dodržet požadovaný dodací termín, to byl náročný úkol. Všechno jsme bezchybně vyrobili v požadovaném čase.“ Truhlářství Andexlinger nainstalovalo obrovské množství kvalitních a drahých materiálů, mimo jiné dubové parkety pro obložení stěn a čela postelí, látky na čalounění nábytku, sklo na dělicí příčky a sprchové kouty, různá kování, výsuvy, korpusy a mnohé další.

Místní hrdinové

„Tento projekt pro nás vlastně byl příliš velký,“ připouští Josef Weixlbaumer ze stejnojmenného truhlářství ze Zwettlu an der Rodl. O to více je tento muž z Horního Rakouska hrdý na své pracovníky a na svou rodinu, stejně jako na dodavatele a montážní firmy, kteří „všichni společně pomáhali a byli v této době velmi flexibilní“. Truhlářství Weixlbaumer pracovalo z 90 procent ve velkých výškách, protože až na zahradní saunu v přízemí probíhaly všechny práce v­ 8., ­9. ­a ­10. ­patře. Restaurace Sky ve výšce 40 metrů představovala obzvláště náročný úkol, vypráví Josef Weixlbaumer při rozhovoru: „Výtah nebyl větší než 220 cm, proto jsme museli lavice a všechny materiály rozmontovat na tento rozměr, ale měli jsme jediné heslo: Je jedno jak, ale musí to být hotové.“ Firma Weixlbaumer byla u tohoto velkého projektu zodpovědná za restauraci Sky, všechny sauny, relaxační prostory a­ občerstvení v 9.­patře a dále převlékárny a zahradní saunu u plavacího jezírka: „Jsme truhlářství, nejsme designéři nebo studio. Vyrábíme jednotlivé kusy nábytku až po celé zařízení. A vždy dodržujeme termíny, kvůli nám se ještě nikdy nemusel posouvat termín otevření.“ Vyrobit museli mimo dřevo na sauny, wellness lehátka, celé prosklení sauny až po masivní dubové desky. Tak bylo možné za vydatného nasazení všech pracovníků truhlářství Andexlinger a Josef Weixlbaumer úspěšně otevřít Freigold 4. září 2023. Od té doby jsou hosté v ušlechtilém prostředí aktivně povzbuzováni a inspirováni, aby o některých věcech uvažovali novým způsobem.

Více informací

Tischlerei Andexlinger

Hotel Freigold

 

 

( )