Vše Vše Impuls

Příborníky OrganiQ: ekologicky promyšlené

OrganiQ je přesvědčivý nejen z hlediska udržitelnosti, ale také z hlediska designu a odolnosti. © OrganiQ

#IMPULS | Udržitelnost je již dlouhou dobu klíčovým slovem také v oboru bydlení a stavba. Ekologicky citlivá řešení jsou v módě: příborníkové vložky OrganiQ splňují přesně tyto požadavky a jsou ve společnosti Schachermayer novinkou. Vyrábějí se z konopí a kenafu a jsou poutavým prvkem s čistým svědomím.

Uložte své příbory do zásuvky, která se skládá ze 78 procent z konopí a kenafu, ve stejném poměru. Zbývajících 22 procent tvoří termosetové, síťovací pojivo, které je na vodní bázi a neobsahuje formaldehyd ani fenolovou pryskyřici. OrganiQ je název ekologicky šetrného kompozitního materiálu, který byl vyvinut v dřevařské továrně Rockenhausen v Německu společně s Technickou univerzitou v Kaiserslauternu. Rouno se vyrábí jen několik kilometrů od Rockenhausenu. Tímto způsobem lze také zaručit úsporu emisí CO2 během přepravy.

Konopí a kenaf

Konopní a kenaf (rostlinné vlákno z ibišku) mají z hlediska zpracování několik výhod: Rostou velmi rychle na neúrodných, nenáročných půdách a vážou na sebe odpovídající množství oxidu uhličitého a mají také vynikající mechanické vlastnosti. Těchto výhod využívá dřevařská společnost Rockenhausen, která se již roky vyznačuje vysokým inovačním potenciálem při vývoji vysoce kvalitního interiérového vybavení ze dřeva. Konopí je považováno za jednu z nejstarších pěstovaných rostlin v historii lidstva a zároveň je velmi odolné. Příborová vložka OrganiQ boduje delší životností a možností recyklace. Kenaf je podobný jutě, ale je méně citlivý na světlo a má také dobré tahové a ohybové vlastnosti. Někteří známí výrobci kuchyní již do svého portfolia zařadili příborové vložky OrganiQ. Jsou novinkou v řadě Schachermayer. Naši prodejci v prodejním centru či v terénu vám rádi poradí.

WEBKATALOG: Příborníky OrganiQ

( )