Vše Vše Praxe

Camping deluxe

Při kempování je prostor cennou komoditou. Díky tomu je prostor v kabině Sunny Slide Out ještě působivější. © Wohnkabine / Tollerian, M. Hartl © Wohnkabine/Tollerian, M. Hartl

#PRAXE | „Život je cesta, nikoliv cíl“, věděl již dávno Johann Wolfgang von Goethe. Podobně to vidí i Alexander Tollerian z rakouského Salcburku. Konstruktér letadel a vášnivý fanoušek campingu vytvořil malý zázrak se samostatným obývacím pokojem Sunny Slide Out. Obytný prostor jako stvořený na cesty je jednoduše oddělitelně připevněný k zadní části vozu pick-up.

Pokud podobně jako Alexander Tollerian již od dětství trávíte čas raději na letišti pro letecké modeláře, na motoristických akcích nebo v dílně než jako ostatní děti při hraní fotbalu, je tím vaše životní dráha předurčena. Tento rodák ze Salcburku je tělem i duší dobrodruh. Již více než 25 let cestuje jako sportovní motorista a pilot kluzáků po celé Evropě a Africe.
Místa na spaní měl vždy dost. Ať už zpočátku v divočině, se spacákem na vrcholu hory odkud startoval kluzák nebo pod hvězdnou oblohou pod křídlem letadla. Pohodlnější to ale bylo až s výpravami za divokými zvířaty se stanem na střeše terénního auta. Nakonec tento otec rodiny svou představu o oddělené kabině obývacího pokoje proměnil v realitu.

Zázrak v podobě mobilního obytného prostoru

Obytná kabina by měla být prostorná, flexibilní pro použití a kompatibilní s běžnými modely aut pick-up. Zároveň byste jako táborník neměli nic postrádat. Vyučený konstruktér lehkých letadel a projektový manažer známých firem jako Carbo Tech, Diamond Aircraft a Gramiller, pracoval na své kabině Sunny Slide Out celých 15 let. Alexander Tollerian pyšně vysvětluje, co je na něm zvláštní: „Na evropském trhu s karavany nic takového neexistuje. V obytné kabině získáme o 20 procent více prostoru. To znamená: čtyři útulné postele, čtyři pohodlná sedadla, kuchyň s mycím a kuchyňským zařízením a velkou pracovní plochou, dostatek úložného prostoru, topení, toaleta a sprcha.“ A ještě jedna skvělá věc: Na místě pobytu se kabina jednoduše sundá z pickupu a lze ji použít bezbariérově bez jakéhokoli výškového rozdílu při nastupování a vystupování.

Více dobrodružství

Pokud právě nejste na dovolené, vejde se do garáže nebo parkovacího stání, zatímco pick-up stále používáte v každodenním životě. Méně zastavěné plochy, méně starostí ve srovnání s karavanem nebo obytným vozem.

Dostatek místa při kempování je výhodou. O to více dechberoucí je prostor, který poskytuje kabina Sunny Slide Out. Vyklopením bočních dílů získá čtyřčlenná rodina mnohem více prostoru. A to jednodušeji, než kdy jindy: Ve srovnání s americkými výsuvnými modely je kabina Made in Austria záměrně navržena tak, aby byla lehká, a to díky kvalitním materiálům, sofistikovaným technologiím a aby zároveň zaručovala nejvyšší bezpečnostní standardy. Alexander Tollerian: „S naším karavanem se můžete vydat kamkoli. Světlá výška, manévrovatelnost a pohon všech kol jsou zárukou většího prostoru pro dobrodružství. Vše se vyrábí v Salcburku v Nussdorfu am Haunsberg, ručně. Rakouská kvalita.“

Samostatná kabina Sunny Slide Out je vhodná pro středně velké pickupy všech běžných značek na evropském trhu.

 

VÍCE INFORMACÍ: Wohncabine.at

 

 

( )