Vše Vše Impuls

Renesance kovaného železa

Současný design zahrnuje širokou škálu stylů od klasických po moderní, s elegantním vzhledem ručně vyráběných prvků z tepaného železa. ©IAM DESIGN

#IMPULS | V době, kdy se snaha o individualitu a autenticitu v architektuře a interiérovém designu neustále zvyšuje, tradiční materiály a řemeslné zpracování zažívají významnou obnovu. Jedním z nejlepších příkladů je návrat k používání zábradlí z tepaného železa jak při renovacích historických budov, tak v moderní architektuře.

Použití tepaného železa v architektuře má dlouhou tradici, sahající až do středověku. Nicméně i v dnešní době tento tradiční materiál získává na popularitě díky své flexibilitě a unikátní estetice. Současný design přitom zahrnuje škálu stylů od klasických po moderní, s elegantním vzhledem ručně vyráběných prvků z tepaného železa, které dokonale doplňují rustikální trend v nábytku. Zábradlí z tepaného železa se osvědčují zejména ve venkovském nebo horském stylu spojujícím přírodní prvky s odolností.

Renovace historických budov klade zvláštní nároky na materiály a zpracování. Zábradlí z tepaného železa zde hraje klíčovou roli při zdůrazňování a udržování charakteru staveb. Výroba tepaného železa podle historických vzorů nebo individuálních návrhů je nezbytná pro restaurování. Ať už se jedná o venkovní prostory historických projektů či stylistické prvky v moderních obytných prostorách, zábradlí z tepaného železa nabízí širokou paletu designových možností.

WEBKATALOG Kovaná zábradlí

( )